Blocks: Levels - Puzzle game

Android için Bulmaca Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 1.66 MB
  • Version 1.6.2
  • Dil Türkçe
  • Firma BreakCoder
Kareleri yanyana getirip daha büyük karelere dönüştürme oyunu

BreakCoder firması tarafından geliştirilen Blocks: Levels - Puzzle game, orijinal bir bulmaca oyunu. Biraz tetris, biraz da 3'lü eşleme oyunlarından esinlenmiş olan Blocks: Levels oyununda temel amaç her bir kare içindeki, çeşitli renk ve sayıda küçük karelerden oluşan fayansları bir araya getirerek bir üst seviyesini elde etmek.

Eni ve boyu 6 kareden oluşan oyun ekranına, bazı karelerin içlerinde fayanslar dolu olarak başlıyoruz. Bu fayanslar yeşil ya da pembe renkte ve başlangıçta tek bir büyük kare olarak beliriyor. Bu fayansları gittikçe içinde daha çok sayıda kare olan versiyonları ile değiştirmeye çalışıyoruz.

Fayanslardaki kare sayılarını artırmak için, 3'lü eşleme oyunlarına benzer şekilde, aynı renk ve ebattaki 3 ya da daha fazla fayansı bir araya getirip grup haline getirmemiz gerekiyor. Bu fayansların grup olması için yatay ya da dikeyden komşu olmaları gerekiyor. Böyle yaptığımızda bu gruptaki fayansların hepsi kayboluyor ve onların yerine aynı renkte fakat içinde bir seviye daha çok sayıda kare yer alan tek bir fayans ekleniyor. Kare seviyeleri 1, 4, 16 şeklinde ilerliyor. 16'lık fayanslardan bir grup oluşturduğumuzda ise daha büyük bir seviye olmadığı için bu fayansların yerine bonus puan veren bir kare beliriyor.
Oyunda nihai olarak amacımız, ekran tamamen dolmadan mümkün olduğunca çok sayıda fayans grupları oluşturarak bonus kareleri elde etmek ve onları kullanarak puan rekorumuzu geliştirmek.

 

 

Blocks: Levels - Puzzle game indir